WUT (Warsaw University of Technology) Racing to zespół ponad 30 studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Te dwie czołowe polskie uczelnie wyższe połączyły siły w jednym celu: wystartować w międzynarodowych zawodach Formuła SAE – największym i najbardziej prestiżowym konkursie studenckim organizowanym przez Society of Automotive Engineers International.

WUT Racing tworzą jedni z najzdolniejszych i najbardziej aktywnych studentów PW i SGH, członkowie 4 kół naukowych. Nasza siła tkwi w doświadczeniu, jakie zdobyliśmy realizując wcześniejsze projekty. Najważniejsze z nich to:

  • Zawody AeroDesign – budowa samolotu podnoszącego jak największy ciężar, (Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE),
  • Zawody Shell Eco-marathon – budowa pojazdu, który przejedzie jak najwięcej kilometrów na jednym litrze paliwa (Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów i Koło Naukowe Napędów MELprop),
  • Project Management Days – ogólnopolska konferencja naukowa o zarządzaniu projektami (Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami).

Uczestnictwo w zawodach Formuła SAE pozwala na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. Studenci sami projektują, a następnie budują i zajmują się promocją bolidu. Udział w zawodach, prócz rywalizacji ze studentami czołowych uczelni technicznych z całego świata, daje nam możliwość wymiany doświadczeń oraz porównania zastosowanych rozwiązań.

Mimo, że WUT Racing w tym roku dopiero debiutuje w zawodach Formuła SAE, od samego początku stawiamy sobie wysokie cele! Świadczą o tym innowacyjne rozwiązania, które stosujemy w naszym bolidzie, jak na przykład zaawansowana aerodynamika oraz doładowanie silnika. Są to elementy, które wykraczają poza ramy standardowego bolidy startującego w zawodach Formuła SAE . Liczymy, że zapewnią nam one przewagę nad przeciwnikami i wyznaczą kierunek rozwoju dla innych zespołów.

Zapraszamy do współpracy oraz do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie internetowej www.wutracing.pl.