SiMR Team to nazwa zespółu studentów z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych (SiMR) Politechniki Warszawskiej startującego w zawodach. Oznacza to, że skład zespołu zmienia się w zależności od zawodów, ale nazwa pozostaje zawsze ta sama (np. sekcja Rallycross również startuje jako SiMR Team).

Formuła SAE jest jednym z projektów (sekcją) Koła Naukowego Sportów Samochodowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Skład zespołu stanowią w większości studenci wydziału SiMR, 2 studentów Wydziału Mechatroniki i jeden student Wydziału MEiL. Założycielami zespołu są Wojciech Fudała, Grzegorz Hoffman, Łukasz Mroczek, Radosław Nowak i Marek Świerżyński, głównie za ich sprawą bolid został zaprojektowany i zbudowany latem 2009  roku. Obecnie założyciele zespołu, w większości jako doktoranci, zarządzają projektem i wspierają merytorycznie młodszych członków zespołu.

Projekt ma formę pracy naukowo-badawczej, studenci testują autorskie rozwiązania techniczne. Budowa bolidu przyczyniła się do powstania 4 prac dyplomowych – w tym 3 prace wygrały konkurs na najlepszą pracę dyplomową na wydziale – i aż 6 prac przejściowych.

 

KONTAKT:

Manager:
Wojciech Fudała
e-mail: wfudala@simr.pw.edu.pl
tel: 507 402 480

Opiekun Koła Naukowego:
Szymon Dowkontt
e-mail: sdowk@ipbm.simr.pw.edu.pl
tel: 22.234 81 14

 

W 2011 roku na doświadczeniach zdobytych przez SiMR Team wyrósł nowy zespół White Eagle Racing Team, który tworzy nowy projekt od podstaw i z tym projektem będzie startować w kolejnych wersjach konkursu Formula Student SAE.