Jesteśmy grupą ambitnych młodych ludzi, studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach, których połączyła wspólna pasja. Szerokie zainteresowanie branżą motoryzacyjną i chęć zrobienia czegoś nadprogramowego stały się dla nas impulsem do podjęcia wspólnego działania. Nasz potencjał został dostrzeżony przez uczelnię, która w 2012 roku oficjalnie ogłosiła utworzenie nowego Koła Naukowego. W ten sposób, na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, w Instytucie Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej, powstała drużyna PolslRacing

Głównym przedmiotem działania Koła jest realizowanie i rozwój naszych pasji. Równie ważnym aspektem jest nieustanne poszerzanie swojej wiedzy, wszechstronny rozwój oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Różnorodność projektów i zadań przez nas podejmowanych wymaga ogromnego zaangażowania. Ambicja i chęć zaistnienia spowodowały, że podjęliśmy się największego z dotychczasowych wyzwań – startu w zawodach Formuły Student.

Studentom Politechniki Śląskiej nie brakowało nigdy pasji i ambicji, brakowało za to odpowiedniego wyzwania. Rywalizacja z najlepszymi na świecie pozwala nam na sprawdzenie swoich możliwości oraz motywuje nas do nieustannego rozwoju i poszerzania własnych horyzontów. Jednym z tego typu wyzwań są zawody Formuły Student, na których spotykają się reprezentanci z najbardziej utytułowanych uczelni technicznych z całego świata. To właśnie międzynarodowy charakter i prestiż towarzyszące konkursowi pozwalają na rywalizację na najwyższym poziomie.