Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, na torze w Słomczynie rozpoczną się zawody Formula Student Poland organizowane po raz pierwszy w Polsce.
Po wieloletniej obecności polskich zespołów studenckich na zawodach w innych krajach, tym razem przyszedł czas na zaprezentowanie tej świetnej inicjatywy inżynierskiej w kraju nad Wisłą.

Czym jest Formuła Student?

Formula Student Poland to prestiżowe inżynieryjne zawody dla studentów, które przyciągają najlepsze umysły z uczelni z całego kraju i zagranicy. Studenci, jako uczestnicy wydarzenia, mają za zadanie zbudować od podstaw bolidy wyścigowe, spełniające międzynarodowe regulacje oraz wykazujące się oszałamiającymi osiągami na torze. Podczas konkurencji dynamicznych, takich jak test przyspieszenia, stateczności (Skid Pad), Autocross (sprint kwalifikacyjny) oraz wyścig główny Endurance, te zaawansowane technicznie pojazdy wzniosą się na wyżyny swoich możliwości, rywalizując o najwyższe wyniki.

To, co czyni te zawody wyjątkowymi, to fakt, że są one nie tylko testem umiejętności konstrukcyjnych na torze, ale również platformą, która łączy młodych inżynierów z doświadczonymi specjalistami z przemysłu motoryzacyjnego i świata motor-sportu. Każdy zespół będzie miał okazję przedstawić swoje projekty i koncepcje przed panelami ekspertów, którzy nie tylko ocenią techniczne aspekty, ale także zbadają głębokość wiedzy i zrozumienie studentów na temat praktycznych aspektów konstrukcji pojazdów.

Jednym z głównych założeń tego wydarzenia jest budowanie mostu łączącego studenckie zespoły w Polsce z przemysłem motoryzacyjnym, co tworzy owocną przestrzeń dla współpracy i daje młodym pasjonatom motoryzacji perspektywy zawodowe. Formula Student skupia się nie tylko na zwycięstwach na torze, ale przede wszystkim na zwiększaniu wiedzy i kompetencji studentów, wspierając ich rozwój edukacyjny i technologiczny.

Zawody w Polsce

Organizator wydarzenia, Fundacja Formuła Student Polska, z wielkim oddaniem i zaangażowaniem tworzy inspirującą atmosferę rywalizacji, ale również wsparcia i zrozumienia dla wszystkich uczestników. Patronat techniczny nad wydarzeniem objął Polski Związek Motorowy, a na liście partnerów znalazły się takie renomowane firmy jak Fundacja Intercars, Radiotechnika Marketing, Forvia czy AVL. Dzięki ich wsparciu, Formula Student Poland staje się wyjątkową okazją dla studentów do prezentacji swoich umiejętności i projektów przed ekspertami z branży, co często prowadzi do zawarcia wartościowych współprac i kontaktów biznesowych.

Już od pierwszej edycji FS Poland wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy, co podkreśla rangę Formula Student Poland na arenie europejskiej. Spośród 12 zespołów startujących w zawodach, aż 9 z nich reprezentuje Polskę, a pozostałe trzy przybywają do Słomczyna z Francji, Ukrainy i Bangladeszu. Ta różnorodność kulturowa i wiedzy technicznej stwarza dynamiczne środowisko do wymiany doświadczeń i tworzenia globalnych relacji.

Warto podkreślić, że Formuła Student Poland to nie tylko wyścig, ale przede wszystkim społeczność młodych inżynierów, którzy tworzą przestrzeń do wymiany wiedzy i inspiracji. Dla wielu z uczestników jest to nie tylko sportowa przygoda, ale przede wszystkim nauka, jak działa przemysł motoryzacyjny, oraz szansa na zdobycie cennego doświadczenia, które wpłynie na kształtowanie ich przyszłej kariery.

Wspierając rozwój talentów i innowacyjności w Polsce, Formula Student Poland staje się platformą dla przyszłych liderów przemysłu motoryzacyjnego, gdzie pomysły i pasja przekształcają się w rzeczywistość. To więcej niż tylko sport, to przyszłość motoryzacji i edukacji w naszym kraju.

To niezwykłe wydarzenie motoryzacyjne już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, rozpocznie się na torze Autodrom Słomczyn, położonym kilka kilometrów od Grójca i około 50 km od stolicy Polski, Warszawy. W dniach 27-30.08.2023 miłośnicy motoryzacji i technologii będą mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat inżynierii i rywalizacji sportowej, podziwiając młode talenty, które zbudują pomost między akademickim zacięciem a rzeczywistością przemysłu motoryzacyjnego.

Tekst zaczerpnięty z noty prasowej przygotowanej przez organizatora wydarzenia Fundację Formuła Student Polska.

Więcej na stronie organizatora: fs-poland.pl

a także w serwisie społecznościowym #formulastudentpoland.

date22 sie 2023

Comments are closed.