Wizualizacja nowego bolidu

Sezon 2011 Formuły 1 zakończony. Dziewięciomiesięczne zmagania o zwycięstwo kończą kierowcy, którzy do marca mają czas na regenerację sił i przygotowania do sezonu 2012. Przerwa nie dotyczy jednak konstruktorów, którzy stale pracują nad bolidami. Także na naszym rodzimym podwórku prace nie ustają.

Tak- mowa o drużynie WhiteEagle Racing, która przygotowuje się do startu w Formule Student 2012. Okres wakacyjny to już garstka wspomnień przykryta grubą warstwą kurzu, sesja zimowa zbliża się WIELKIMI krokami, pomimo to nasz team ciągle pracuje na najwyższych obrotach: obecnie finalizowane są prace projektowe oraz trwają rozmowy ze sponsorami.

Ale to nie wszystko! W przerwie między pracami projektowymi, wykonywaniem części i testami zespół nie próżnuje i, oprócz kontynuacji własnej edukacji, kształci przyszłych adeptów uczelni technicznych. Przykładem jest aktywne działanie członków WE Racing w Uniwersytecie Dzieci (wykłady i warsztaty organizowane dla dzieci w wielu 6-13 lat przez uczelnie wyższe) oraz Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha (projekt przeznaczony dla uczniów warszawskich gimnazjów w celu popularyzacji zainteresowania edukacją techniczną).

Także w środowisku akademickim prace zespołu są wykorzystywane w celach naukowych. Oprócz prac dyplomowych realizowanych przez studentów przygotowywane są publikacje na konferencje naukowe.

Zaangażowanie tak wielu zgranych i utalentowanych pasjonatów motoryzacji przynosi pożytek także dla Politechniki Warszawskiej. Projekt jest promowany na wielu imprezach, m. in.:
-KONIK – Targi Kół Naukowych PW,
– Dni Otwarte Politechniki Warszawskiej i Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych,
-Odjechany Salon – Centrum Nauki Kopernik,
– MTM Motoshow – Targi Samochodowe,
– Men’s Day,
– Power Days – Targi Szybkich Łodzi, Samochodów i Motocykli.

Prace WE Racing zostały dostrzeżone przez media. Studenci opowiedzieli o swoim bolidzie na antenie Antyradia, zaprezentowali pojazd w Teleexpresie (TVP 1) i w programie TVN Warszawa. O WhiteEagle Racing można przeczytać także w internecie (strona zespołu, Facebook, formulastudent.pl, autodrom.pl, youtube.com, pap.pl) oraz miesięczniku PW.

Trzymamy kciuki za dalsze działania i sukcesy WhiteEagle Racing!

 

 

date5 gru 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.