Wakacje już dawno się rozpoczęły, ale wśród studentów z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych praca wre! :). Drużyna z Politechniki Warszawskiej bierze udział w tegorocznych zawodach Formuła Student, na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Członkowie teamu WhiteEagle Racing dopracowują wszelkie detale, aby sprostać wymaganiom surowych sędziów i zaprezentować się z jak najlepszej strony na międzynarodowej arenie motoryzacyjnej.

W tej edycji zawodów Formuła Student, zespół WeRacing startuje w trzech konkurencjach statycznych:

  • Cost presentation – mająca na celu przedstawienie analizy kosztów wyprodukowania samochodu,
  • Business presenatation –przedstawienie biznes planu dotyczącego produkcji i sprzedaży pojazdu na wzór bolidu. Celem prezentacji jest przekonanie sędziów, że w dany projekt warto zainwestować fundusze,
  • Design presentation – mająca na celu zaprezentowaniu projektu nowego samochodu, z którym drużyna pojawi się na kolejnych zawodach Formuła Student ’12.

Wyjazd i udział WeRacing w tak prestiżowych zawodach,  jakimi jest Formuła Student, możliwy jest dzięki wsparciu Urzędu miasta stołecznego Warszawy i Politechniki Warszawskiej. Podczas 11-sto dniowej wyprawy studenci mają dodatkowo w planach zwiedzanie fabryk i muzeów motoryzacyjnych, między innymi: fabrykę Volkswagena w Wolfsburg, muzeum Jaguara w Coventry oraz fabrykę Solaris w Bolechowie.

Trzymamy kciuki za nasz team! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekt współfinansuje Urząd m.st. Warszawa i Politechnika Warszawska

date5 lip 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.