Po nieco dłuższej przerwie powracamy z najświeższymi informacjami o pracach warsztatowych nad bolidem RT02 oraz z relacjami z działu marketingowego.

Codziennie od świtu do zmierzchu ciężko pracujemy w garażu by urzeczywistnić nasz projekt. Mimo przeszkód, jakie stwarzają usterki obrabiarek, brak niektórych narzędzi itp. dzielnie walczymy by osiągnąć zamierzony cel.

W poprzednich artykułach dowiedzieliście się już o zakończonych pracach nad ramą i box’em. W ramie znajdował się już silnik wraz z miską olejową oraz układem wydechowym wykonanym przez naszego stałego sponsora MG Motorsport. Cały podzespół pokryty został warstwą ceramiki, co pozwoli obniżyć temperaturę w komorze silnikowej i poprawi sprawność napełniania cylindrów.

Zmontowany został także układ dolotowy, gdzie watro wspomnieć że jest on wytworzony metodą SLS. Technologia SLS (Selektywne Spiekanie Laserowe) jest techniką RapidPrototyping, wykorzystującą dużej mocy laser do nadtapiania małych cząstek (proszków) termoplastycznych tworzyw sztucznych (również stosuje się go do proszków metali, ceramiki oraz szkła) w celu stworzenia, punkt po punkcie, kolejnych warstw modelu.

Układ elektryczny został podpięty do wszystkich czujników, elektronika sprawdzana jest pod kątem poprawnego odczytywania sygnałów. Dyferencjał został również przyłączony do naszego box’u. Nie obyło się bez problemów – zamówione półosie z włókna węglowego okazały się o 40 mm za długie i musieliśmy dokonać poprawek. Obecnie RT02 przebywa u naszego platynowego sponsora – firmy Astromal, gdzie dokonywane są przymiarki wykonanej karoserii i ostatnie poprawki nad fotelem, zaporą ogniową i dyfuzorem.

Pozostało nam zaledwie dwa dni od kiedy otrzymamy z powrotem nasz bolid, aby dopracować działanie elektroniki oraz na ostateczne sterowanie pracą naszego silnika na hamowni w firmie Jetronik.

Dział marketingowy również nie próżnuje. Ostatnimi czasy ciężko pracowaliśmy na bardzo wysokich obrotach, dniami i nocami, nad stworzeniem kosztorysu bolidu na zawody tworząc obszerny dokument – Cost Report. Dopięliśmy swego!  Ponad 300 stronicowy dokument jest już w rękach sędziów w Silverstone i Hockenheim.

Oczywiście nasza aktywność nie zmalała. W weekend 25-26.06.2011 wystawiliśmy się z bolidem RT01 pod Wrocławskim Parkiem Wodnym. A wcześniej pod koniec maja spotkaliśmy się z fanami nauki na Pikniku Naukowym Centrum nauki Kopernik w Warszawie. Można było tam po raz kolejny obejrzeć samochód oraz porozmawiać z członkami zespołu o projekcie i zawodach Formuła Student. Dodatkową atrakcją były symulatory sportowej jazdy, gdzie ochotnicy mogli się przetestować i zmierzyć między sobą. A wypad do Warszawy pozwolił nam się spotkać we wspólnym gronie wszystkich trzech polskich zespołów FS, przygotowujących się do tegorocznej edycji zawodów.

Chcielibyśmy także zwrócić uwagę, że powstał czwarty już zespół Formuła Student. Silesia Automotive wypełnia lukę na mapie polskiej Formuly Student. Pochodząca z Politechniki Śląskiej grupa studentów kończy już prace nad wirtualnym projektem i przygotowuje się do budowy auta na przyszłoroczne edycje. Cieszymy się że jest nas coraz więcej i trzymamy kciuki! Może już za kilka lat, zorganizujemy własna edycję, nieoficjalnych zawodów Formuła Student Polska?

Wielkimi krokami zbliża się najważniejszy dzień – zawody w Silverstone w Wielkiej Brytanii – uwieńczenie naszej ciężkiej pracy i sprawdzian dla nas – młodych inżynierów konstruktorów. Wszystkie formalności związane z zawodami zostały dopełnione. Przygotowania nie ustępują. W pocie czoła staramy się w jak najlepszej formie wystartować i zdobyć jak najwyższe noty.

Trzymajcie za nas kciuki! Już w przyszłym tygodniu spodziewajcie się relacji wyjazdowej z samego Silverstone!

 

date9 lip 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.