15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik już za nami. Cieszymy się, że jako WUT Racing mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, a wszystkim gościom dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska!

Mimo tego, że ubiegła sobota nie należała do najsłoneczniejszych, tłumy odwiedzających zjawiły się w parku Rydza-Śmigłego, aby wziąć udział w tegorocznym Pikniku Naukowym. Na ponad 200 stoiskach zaprezentowały się instytucje z 21 krajów świata, oferując szereg popularnonaukowych atrakcji. Około 100 tysięcy przybyłych gości mogło podziwiać oraz brać czynny udział w licznych eksperymentach, zapoznając się tym samym z tajnikami nauk ścisłych, jak też poszerzać swoją wiedzę z dziedzin humanistycznych.

Zespół WUT Racing starał się jak mógł, żeby nie zginąć w tym ogromie atrakcji. Nie zawiedliśmy – nasze stoisko było nieustannie oblegane przez pasjonatów motoryzacji, jak i ciekawe świata dzieci. Wyjaśnialiśmy między innymi czym jest strefa zgniotu na przykładzie zderzaka, który przeszedł niedawno testy zderzeniowe. Tradycyjnie już można było podziwiać także pozostałe elementy bolidu. Chcielibyśmy podziękować kołom SAE i SKAP, które udostępniły nam miejsce na swoich stoiskach.

Jak już wspominaliśmy, na Pikniku były obecne jeszcze dwa teamy przygotowujące się do startu w zawodach Formula SAE. Spotkanie z członkami zespołów White Eagle i PWR Racing było niezwykle owocne i dało nam motywację do jeszcze intensywniejszej pracy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku w naszej galerii: http://wutracing.pl/wut-racing-piknik-naukowy-galeria.html

date1 cze 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.