Zespół WUT Racing odpoczywa po bardzo pracowitym weekendzie. Od piątku wystawialiśmy się na targach Auto Moto Eko, a w sobotę i niedzielę dodatkowo gościliśmy na imprezie Men’s Day. Przedstawiamy krótką relację i zdjęcia z obu tych wydarzeń.

W piątek po południu nasze stoisko na Auto Moto Eko było już rozstawione i gotowe na przyjęcie gości. Podczas trzech dni targów, które odbywały się w hali MT Polska, odwiedziło nas kilkaset osób. Szczególną uwagę przykuwał energooszczędny pojazd “Paks”, stanowiący element stoiska WUT Racing. To auto, zbudowane przez współpracujące z nami Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, jest w stanie przejechać około 300 km na jednym litrze paliwa. W tym roku “Paks”, jako debiutant, zajął trzecie miejsce w swojej kategorii paliwowej i czwarte w ogólnej klasyfikacji konkursu Shell Eco Marathon. To wielki sukces! Razem z “Paksem”, w zawodach startowała też słynna już “Kropelka”, również skonstruowana przez członków tego koła. Jesteśmy pewni, że gotowy bolid WUT Racing będzie wzbudzał równie duże zainteresowanie!

Co najważniejsze, prace nad konstrukcją pojazdu idą coraz szybciej do przodu. Na drugim wydarzeniu, które miało miejsce w ostatni weekend odbyła się premierowa prezentacja gotowej ramy naszego bolidu! Dział Techniczny robił co mógł, aby skończyć proces spawania stalowej ramy przed Men’s Day i udało się. Podczas tej męskiej imprezy udało nam się uzyskać od odwiedzających kilka cennych kontaktów oraz wiele dobrych rad, które postaramy się wykorzystać w naszej pracy. Dziękujemy za okazane nam zainteresowanie i chęć pomocy!

Zdjęcia z obu imprez są dostępne w naszej galerii.

date10 cze 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.