W ubiegłą sobotę (28.05 b.r.) w parku marszałka Rydza– Śmigłego w Warszawie odbył się 15 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji, w tym cieszące się dużym zainteresowaniem stoisko Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Największą popularność i sympatię gości zyskał bolid Formuły Student. Zaprojektowany i zbudowany przez zespół White Eagle Racing pojazd wyścigowy wzbudzał zainteresowanie zarówno najmłodszych,  jak i tych trochę starszych uczestników imprezy. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zjawiskami, z jakimi inżynierowie na co dzień spotykają się podczas projektowania samochodów. Omawiana była specyfikacja techniczna przedstawianego bolidu oraz działanie wybranych podzespołów takich jak silnik, mechanizm różnicowy czy skrzynia biegów.

Sukces teamu i ogromne zainteresowanie projektem realizowanym przez WeRacing potwierdziły liczne pytania od zwiedzających i całe rzesze chętnych ustawiających się w kolejki, by choć przez chwilę poczuć się niczym kierowca wyścigowy zasiadając za kierownicą bolidu.

Piknik stał się także okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi zespołami biorącymi udział w projekcie Formuła Student.  Na pikniku spotkały się zespoły: WeRacing i WUT Racing z Politechniki Warszawskiej, oraz PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej.

Aby obejrzeć relację polskiego radia  z udziału naszego koła naukowego w pikniku kliknij tutaj.

date31 maj 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.