W ubiegłym tygodniu, część Zespołu PWR Racing Team w tym team kierowców spędził dwa dni na węgierskim torze Hungaroring. Korzystając z zaproszenia firmy Radical Motorsport Polska – naszego partnera, wybraliśmy się na organizowany przez polską ekipę sportów motorowych track day, w którym mogliśmy uczestniczyć w Radical Drivers Academy. Był to duzy krok w kierunku nawiązania bliższej współpracy z firmą, która ma w planach, by w najbliższej przyszłości zorganizować puchar Radical Cup.

Obecnie prowadzona przez Radical Polska – szkoła kierowców Radicala, pozwala poczuć się jak kierowca wyścigowy prowadząc po torach wyścigowy bolid SR3 RS o mocy 210 KM i wadze 570 kg. Każdy może poczuć adrenalinę która towarzyszy motorsportowi i zarazić się pasją ryku wysokoobrotowych silników i zapachu spalonych slicków.

My mieliśmy okazję spotkać się tam z profesjonalnymi kierowcami – podszkolić się w prowadzeniu samochodów wyścigowych, ale także poznać konstrukcję Radicala, który okazuje się być podobnym bolidem do tych budowanych na zawody Formula Student Poznaliśmy również problemy które napotykają mechanicy Radicali, próbowaliśmy pomóc i zaproponowalismy parę rozwiązań tych problemów oraz oczywiście była to niesamowita okazja poczuć wyścigowa atmosferę która jeszcze mocniej nakręciła nas do pracy nad nowym bolidem.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z naszego wypadu na Hungaroring.

Radical SR3 RS napędzany jest silnikiem motocyklowym pochodzącym z Suzuki Hayabusy, konstrukcja bolidu oparta jest na konstrukcji kratownicowej i zawieszeniu push-pull, sprzężonym z wahaczami nierównoległymi niesymetrycznymi. W filozofii budowy samochodów na zawody Formula Student, Radical różni się od naszych bolidów tym iż nie jest to konstrukcja open Wheel i singleseater.

AP

date15 kw. 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.