Na początku marca (05-06.03) w Wieliczce odbył się V Memoriał upamiętniający dwóch wybitnych, utalentowanych, tragicznie zmarłych polskich kierowców rajdowych – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. PWR Racing Team wybrał się aby tam wraz z innymi kierowcami rajdowymi uczcić ich dorobek i osiągnięcia, startując w odcinku specjalnym po Wielickich ulicach. Pośród takich legendarnych samochodów jak replika Forda Focusa WRC Janusza Kuliga, prowadzona przez jego ojca Jana Kuliga oraz w roli pilota córki Janusza – Paulinki, replika Forda Sierry Cosworth Mariana Bublewicza, zabytkowego mercedesa 450 SLC, którym Sobiesław Zasada razem z Andrzejem Zebrzyckim w 1978 roku zajął drugie miejsce w maratonie Vuelta del America del Sur, czy quada Rafała Sonika którym przejechał tegoroczny Dakar prowadzonego przez jego samego, pojawił się także nasz bolid RT01.

Do naszego stoiska przy naszym złotym sponsorze – firmie TechRacing ściągały tłumy. Wszyscy byli zainteresowani naszą konstrukcja, która dodatkowo pokazała na trasie na co ją stać. Nie brakowało pytań o konstrukcje bolidu, pomysł i same zawody Formula Student. Podczas dwóch dni w których odbywał się najpierw memoriał dla amatorów, w którym mogli zmierzyć swoje siły w KJS-ie, a następnie w niedziele właściwy memoriał organizowany już 5 rok z kolei przewinęły się wokół naszego bolidu tłumy zainteresowanych. Odpowiedzieliśmy na mnóstwo pytań ze strony widzów, ale także i takich gwiazd jak Xavier Panseri – pilot Bryana Bouffier, czy Państwa Kościuszko którzy byli obecni na memoriale i mieliśmy okazję porozmawiać z nimi nie tylko o bolidzie.

Wyjazd na Memoriał przyniósł też inny efekt. Potraktowaliśmy go w naszym zespole jako okazję nie tylko do zobaczenia czegoś ciekawego i wsparcia szczytnej idei, ale także jako okazję do kolejnej wspólnej integracji i podbicia Krakowa. W licznym gronie 30 osób poznaliśmy życie Krakowa w sobotni wieczór i dumnie prezentowaliśmy zespół i nasze dotychczasowe osiągnięcia podczas memoriału.

Jesteśmy zaszczyceni że swoją aktywnością możemy brać udział w takich wydarzeniach. Z pewnością, jeżeli tylko będziemy mieli możliwość, za rok również pojawimy się na tej imprezie.

Zapraszamy do naszej galerii (link) oraz na nasz kanał na Youtube (link), gdzie można obejrzeć parę zdjęć i nagrań z Eventu.

Więcej można także przeczytać na stronie memoriału – www.superos.pl, i tam znaleźć też nieco informacji i zdjęć.

AP

date20 mar 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.