Ostatnio nie pojawiało się zbyt wiele informacji o RT02, nie znaczy to, że PWR Racing Team zaniechał projektu – komputerowy model jest już gotowy, projektanci pracują nad dokumentacją płaską, pierwsze części trafiają do produkcji, pojawiają się też paczki z częściami od naszych partnerów (dziś do biura kurier przyniósł drugą już przesyłkę od 4CarMedia)

Najwyższy już czas, by powiedzieć więcej o RT02. Informacje będą pojawiać się stopniowo, dziś zespół zaprasza do zapoznania się z zawieszeniem auta.

Doświadczenia zdobyte przy pracy nad RT01 pozwoliły na ulepszenie geometrii. Pierwszym krokiem było zmniejszenie rozstawu osi – z racji specyfiki torów na których rozgrywane są zawody krótki rozstaw osi jest pożądany. Nowością w samochodzie jest zastosowanie geometrii anti-dive i anti-squat która pozwala na zmniejszenie „nurkowania” pojazdu w trakcie hamowania i „przysiadania” podczas przyśpieszania. Kolejną zmianą jest zastosowanie systemu resorowania koła typu pull-rod (w odróżnieniu od push-rod używanego w RT01). Nowy system pozwolił na przeniesienie amortyzatorów bliżej podłogi pojazdu – a tym samym na obniżenie środka ciężkości, co znacząco poprawia prowadzenie samochodu.

Wahacze zostały wykonane z materiałów kompozytowych. Rurki z włókna węglowego wklejane są w aluminiowe inserty. To rozwiązanie pozwala na obniżenie masy pojazdu i poprawienie dynamiki zawieszenia (dzięki mniejszej masie nieresorowanej).
RT02 używa 3-częściowych felg Keizer A1 series których masa mieści się w granicach 3kilogramów. Amortyzatory zostały opracowane w kooperacji z firmą TechRacing specjalnie na potrzeby RT02, by w jak najlepszym stopniu wykorzystać możliwości całego pojazdu.

Wojciech Pierchała – Suspension Team Leader

Typ zawieszenia: Podwójne wahacze poprzeczne, trójkątne, nierównoległe o różnej długości. Amortyzatory wykonane na zamówienie przez firmę TechRacing.

Przekładnia kierownicza: Titan Steering
Opony (P/T)
: AVON i / lub Hoosier: 20.5×7.0-13/20.5×7.0-13
Felgi (P/T)
: 7.0Jx13 „/ 7.0Jx13”, 3-pc Al felgi Keizer A1 series
Wymiary RT02

Ogółem L/W/H: 2412/1428/ 1200
Rozstaw osi: 1550 [mm]
Rozstaw kół (P/T) 1250/1150 [mm]

06.03.2011 zespół weźmie udział w V Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce, będzie obecny przy stanowisku firmy TechRacing, planowany jest również przejazd odcinkiem specjalnym – po weekendzie można spodziewać się relacji z tego wydarzenia.

date5 mar 2011

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.