PWR Racing Team przygotowuje się do rozpoczęcia nowego sezonu w projekcie Formula Student. Po krótkich wakacjach wszyscy członkowie zespołu, którzy będą kontynuować działalność, usprawniali bolid RT01. Początkowo skoncentrowaliśmy się na podsumowaniu konkursów i naszej działalności.

Konkurs w niemieckim Hockenheim zdecydowanie różnił się od poprzednich zawodów w Wielkiej Brytanii, nie tylko dla naszego zespołu – ta rywalizacja okazała się być o wiele trudniejsza dla wielu teamów. Niemcy to w końcu zagłębie motoryzacyjne, a know-how jaki posiadają niemieckie drużyny jest naprawdę zdumiewający. Ich doświadczenie w występach w konkursie Formuły Student jest także dużym wyzwaniem dla zespołów początkujących, takich jak i PWR Racing Team.

Konkurencje statyczne były przez nas dobrze przygotowane. Rozmowy z sędziami podczas Design Event okazały się być sukcesem – wypracowaliśmy 18 miejsce z piątym wynikiem podczas tegorocznej konkurencji. Sędziowie okrzyknęli również nasz projekt najlepszym „newcommerem” (pierwszorocznym zespołem) od trzech lat na Hockenheim. Był to duży powód do dumy.

Również konkurencja Business Presentation wypadła bardzo dobrze. Poziom, jakiego oczekiwali sędziowie był tu zdecydowanie wyższy niż na Silverstone, dzięki temu jesteśmy zadowoleni z zajętego 20. miejsca.

Niestety nie udało nam się wystartować w konkursach dynamicznych. Powodem tego było nie ukończenie całości badań technicznych. Również z tego doświadczenia zespół musiał wyciągnąć wnioski, aby z nowym entuzjazmem przystąpić do prac nad kolejnym projektem – RT02.

Pomimo takiego zakończenia konkursu w Niemczech uważamy nasze pierwsze starty za sukces – w ciągu jednego roku akademickiego udało się w pełni zaprojektować oraz skonstruować w całości bolid Formuły Student, który klasą nie odbiegał od bolidów doświadczonych zespołów zza granicy. Pierwszy zespół z Polski ma swój powód do dumy!

date4 wrz 2010

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.