Podczas tegorocznego Festiwalu Nauki organizowanego na Politechnice Wrocławskiej, PWR Racing Team wzbudzał wśród młodzieży licealnej i gimnazjalnej zainteresowanie nie tylko samochodem, ale także studiami na Politechnice.
Pogoda dopisywała, dzięki czemu frekwencja podczas pokazów jazdy RT01 była duża. Wystarczyło na chwilę odpalić silnik, aby przyciągnąć wokół wyznaczonego toru do jazdy wielu młodych ludzi.  Nie tylko tych którzy już wcześniej oglądali samochód, czy przymierzali się za kierownicą.
Dzieciaki oprócz zwykłego zainteresowania mogły porozmawiać z zespołem. Kiedy na pytanie „ile takie auto kosztuje?” odpowiadaliśmy, że wystarczy tylko rok Twojej ciężkiej pracy przy wykonawstwie, a nie zakup bolidu, abyś mógł się cieszyć z tego, co stoi przed Tobą. Wielu z uczestników pokazów mogło więc przekonać się o dodatkowych korzyściach studiowania na Politechnice.

W piątek odbyły się kolejne pokazy we wrocławskich gimnazjach. W przyszłym tygodniu RT01  rusza na Festiwal Nauki do Lubina, a potem na Targi wraz z Naszym platynowym sponsorem – firmą Astromal.

date25 wrz 2010

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.