Pierwsze zawody Formula Student w historii zespołu z Politechniki Warszawskiej już za nami. Odbyły się one w dniach 14-18 lipca na torze Silverstone w Anglii. Drużyna zajęła 70 miejsce na 76 ogólnie sklasyfikowanych zespołów. Jednak warte podkreślenia jest to, że jako jedna z 28 drużyn ukończyła konkurencję Endurance. Polegała ona na przejechaniu 22 kilometrów ze zmianą kierowcy po 11 kilometrach.

Dobre przygotowanie samochodu i jego wcześniejsze testy umożliwiły przejście wszystkich badań technicznych bez większych problemów. Umożliwiło to drużynie wystartowanie we wszystkich konkurencjach dynamicznych, co było głównym celem na te zawody.

Zawody te były niezapomnianym przeżyciem dla członków zespołu, a w szczególności dla pięciu kierowców którzy mogli jeździć na legendarnym torze Silverstone.

Zawody te umożliwiły spotkanie z zespołami z całego świata. Umożliwiło to podpatrzenie najlepszych drużyn i ich samochodów. Jest to nieocenione doświadczenie dla zespołu, które na pewno zaprocentuje w przyszłych startach.

Należą się tu duże podziękowania dla sponsorów, dzięki którym start był możliwy.

date7 sie 2010

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.