Nareszcie nadszedł lipiec i wyjechaliśmy na zawody do Silverstone w Wielkiej Brytanii. Anglia  stereotypowo przywitała nas deszczem. Do tego stopnia, że rozstawienie wszystkich namiotów na polu przy torze zajęło nam niecałe 20 minut! Ale nie to jest najważniejsze. Są to oczywiście zawody.

Przyjechaliśmy do Silverstone w składzie osiemnastu osób z PWR Racing Team. Przez pierwsze dni, jeszcze na polu, trwały ostatnie szlify naszego pojazdu. Z resztą dokładnie tak jak i samochody wszystkich siedemdziesięciu kilku drużyn z całego świata. RT01 był w dobrej formie i przeszedł bez problemu przez wszystkie badania techniczne. To bardzo ważny punkt zawodów. Warunkuje on możliwość startu we wszystkich konkurencjach dynamicznych Formuły Student.

W piątek jednak zespół musiał sprawdzić się w trzech konkurencjach statycznych. Pierwszą była konkurencja kosztowa (tzw. Cost Event). Już w maju wszyscy uczestnicy mieli obowiązek przesłania raportu kosztów z budowy bolidu. Teraz zestawiane były z prawdziwym wykonaniem, każdy zespół prezentował swoje podejście do technologii i doboru podzespołów pod względem ekonomicznym. Kolejnym zadaniem była prezentacja biznesowa (Business Presentation). W tej konkurencji kilka wybranych osób zamieniało się w pracowników wyimaginowanej firmy, która ma za zadanie sprzedać swój bolid inwestorom, aby można było zacząć ich produkcję. Tu od zespołu wymagało się nie tylko pomysłowości podejścia do tematu, ale także zaradności biznesowej oraz rozeznania rynku. Ostatnim z konkursów statycznych był Design Event. Tu wszyscy konstruktorzy bolidu odpowiadali sędziom na pytania techniczne dotyczące projektowania samochodu. Sędziowie byli pod dużym wrażeniem niektórych podzespołów, które według nich były jednymi z lepszych w tegorocznej edycji zawodów.

Od soboty zaczyna się właśnie ta część konkursu, tzw. Dynamic Events. Dzielą się one na cztery części. Ósemka  – skid pad, Przyspieszenie, Auto-cross – zachowanie samochodu na torze oraz Endurance & Fuel Economy – główny wyścig i sprawdzenie zużycia paliwa. O ich przebiegu będziemy informować. Liczymy na to, że będą równie udane jak te do tej pory!

date16 lip 2010

Wpisz komentarz:

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz.